ProPrios - Medical Center

AquaMed (Hydrokinezioterapia) – Cvičenie v bazéne

3. januára 2024

Hydroterapia / Vodoliečba – ako to funguje?

Hydrokinezioterapia (Hydroterapia / Vodoliečba) je účinná metóda fyzickej rehabilitácie založená na cvičení vo vode. Tento prístup spája terapeutické vlastnosti vody a pohybovej aktivity, čím poskytuje jedinečné výhody pre obnovu zdravia a posilnenie organizmu.
Hypogravitácia, alebo stav beztiaže, je hlavným aspektom hydrokinezioterapie a zohráva kľúčovú úlohu pri úspechoch tejto metódy.

Vo vode je hmotnosť tela pacienta úplne iná, a tým sa znižuje hmotnostné zaťaženie celého tela. To je dôležité najmä pre osoby s problémami pohybového aparátu, pretože znížené zaťaženie kĺbov a svalov pomáha znižovať bolesť, obmedzenia a nepohodlie počas cvičenia.

Taktiež vo vodnom prostredí môžu pacienti ľahko vykonávať cviky so širším rozsahom pohybu. To pomáha zlepšiť flexibilitu a koordináciu pohybov, čo je dôležitý aspekt pri rehabilitácii.

Podpora vody poskytuje bezpečné prostredie pre cvičenie, čo je obzvlášť dôležité pri zotavovaní sa po zranení, alebo operácii. Pacienti môžu vykonávať cvičenia bez strachu z nebezpečenstva, že si pohybom ublížia.

Hypogravitácia vo vode tiež stimuluje obehovú a dýchaciu sústavu, zlepšuje príjem kyslíka a celkový krvný obeh. To má priaznivý vplyv na celkový zdravotný stav pacienta.

Rehabilitácia v bazéne ProPrios AquaMed

V rehabilitačnom centre ProPrios sme hrdí na to, že môžeme ponúknuť jedinečnú oblasť liečby – AquaMed (hydrokinezioterapiu). Ide o moderný prístup k fyzickej rehabilitácii, ktorý je zameraný na pacientov s rôznymi neurologickými poruchami. Náš bazénový priestor sa stáva miestom, kde sa voda spája s profesionalitou a prináša bezkonkurenčné výsledky.
Naše 60-minútové seansy AquaMed poskytujú pacientom intenzívnu starostlivosť. Musíme zdôrazniť, že náš bazén je špeciálne vybavený s ohľadom na pohodlie a bezpečnosť pacientov: unikátny zdvihák, ktorý bol na mieru skonštruovaný naším vedúcim lekárom, poskytuje možnosť nácviku chôdze vo vode. Je to ozaj unikátna pomôcka, ktorá nemá konkurencie.

ProPrios AquaMed je nie len pohybom vo vode, ale predovšetkým skvelou príležitosťou na výrazné zvýšenie účinnosti našich rehabilitačných kurzov. Hydroterapia nie je zahrnutá v základných programoch, pretože nie je indikovaná pre každého. Ponúkame ju ako samostatnú doplnkovú procedúru, ktorá je u našich pacientov veľmi obľúbená a vyhľadávaná.

Cvičenie v bazéne pre deti / baby swimming

Deti s oneskoreným vývinom, poruchami svalového tonusu a motorickými problémami nájdu v našom centre individuálny a empatický prístup. Hodiny v bazéne vedú naši vyškolení fyzioterapeuti, ktorí úspešne absolvovali rozsiahle vzdelávacie programy a školenia v oblasti rehabilitácie vo vode. Naši odborníci starostlivo prispôsobujú cvičenia každému dieťaťu a vytvárajú jedinečný program určený na rozvoj motorických zručností a posilnenie svalov.

Voda má taktiež pozitívny vplyv na psycho-emocionálny stav detí, zlepšuje komunikačné schopnosti, zvyšuje motiváciu a odbúrava pocit strachu. Cvičenie vo vode je o príjemnom a bezpečnom prostredí, kde deti môžu zažiť beztiažový stav a voľnosť pohybu.

V ProPrios nájde každý náš malý klient nielen terapeutickú podporu, ale aj cestu k radosti z pohybu a sebarealizácie.

Ak Vaše dieťa nepotrebuje dlhodobú špeciálnu rehabilitáciu, ale napriek tomu má známky oneskoreného vývoja – je tu pre vás detské plávanie v kombinácii s programom včasného rozvoja ProPrios, ktoré je pre vás tou najlepšou voľbou. Odborníci, ktorí pracujú s ťažkými prípadmi a dosahujú vynikajúce výsledky, sú samozrejme schopní pomôcť aj pri ľahších prípadoch vývinových porúch, alebo zaostávania.

Komu pomáhame

Ako pomáhame

Prečo ProPrios

ProPrios Medical Center

Adresa

ProPrios, s.r.o.
Sitnianska 1
851 07 Bratislava

Firemné údaje

IČO: 55468811
DIČ: 2121999583
IČ DPH: SK2121999583

Bankové údaje

Všeobecná úverová banka, a.s.
BIC / SWIFT: SUBASKBX
IBAN: SK71 0200 0000 0047 9488 0553

2023 © ProPrios, s.r.o. All rights reserved. Web Design & Development eduardjanosik.com